
Як спланувати самостійний квартирний переїзд?
Планування – перший і, мабуть, найважливіший етап переїзду. Від того, як Ви сплануєте переїзд, залежить успіх його реалізації. Особливо, якщо переїзд Ви вирішили виконати своїми руками. Самостійний квартирний переїзд потребує ретельної підготовки та складання детального плану дій.
-
В першу чергу вирішіть, як Ви будете переїжджати: що зробите самі, а що доручити транспортної компанії.
-
Уважно розрахуйте терміни. Почніть організацію свого переїзду не менш ніж за два тижні до планованої дати.
-
Відсортуйте майно. Зміна місця проживання – хороший привід навести порядок серед речей. Все непотрібне продайте, віддайте або викиньте.
-
Запасіться необхідною кількістю пакувальних матеріалів. Для цього зверніться в інтернет-магазин "Мурашки", там Ви зможете знайти коробки, повітряно-бульбашкову плівку, широкий скотч і пакувальний папір.
-
За тиждень до переїзду почніть упаковувати речі: одяг і взуття, постіль та посуд, техніку і картини. Залиште не запакованим тільки найнеобхідніше. Також прочитайте наші поради по переїзду.
-
Візьміть собі за правило: все, що запаковано – обов'язково підписано. Так Ви позбавите себе від плутанини в новій квартирі
-
При можливості перевозьте речі поступово. Сумки та коробки з речами легко помістяться в легковий автомобіль, а для фінального перевезення залишаться тільки меблі та велика техніка.
-
Цінні речі, гроші та документи запакуйте окремо. На час переїзду віддайте їх на зберігання в надійне місце.
-
За кілька днів до переїзду почніть демонтувати техніку і розбирати корпусні меблі. Усе запаковуйте у відповідні матеріали. Фурнітуру складайте в окремі пакети й підписуйте.
-
Розташовуйте запаковані речі по зонах: крихкі речі в самий дальній кут, великі предмети ближче до виходу. Якщо дозволяє домашній простір, залиште одну кімнату вільною від запакованих коробок – у ній Ви зможете повноцінно відпочивати.
-
В останню чергу запаковуйте речі першої потреби. Нехай вони зберігаються в окремій коробці або сумці, після переїзду Ви зможете розпакувати їх першими.
-
Якщо у Вашій родині є маленькі діти або домашні вихованці, попросіть родичів або друзів доглянути за ними на час переїзду.
-
Безпосереднє перевезення майна плануйте на першу половину дня. На цей день попросіть відгул на роботі.
-
Заздалегідь попросіть родичів, друзів, сусідів допомогти Вам у день переїзду завантажити й розвантажити меблі та речі. Поцікавтеся, хто з них має вантажний транспорт. Якщо серед знайомих вантажівка розшукати не вдасться, замовте послугу перевезення у транспортної компанії.
-
Подбайте про те, щоб в день переїзду було вільним хоча б одне паркувальне місце біля Вашого будинку і, при можливості, зарезервований вантажний ліфт.
-
Під час вантажних робіт пам'ятайте, що першими слід завантажувати меблі та великі предмети інтер'єру, фіксувати їх за допомогою спеціальних кріплень (якщо такі є у вантажівці) і лише потім розміщувати тендітні речі.
-
Після того, як всі речі будуть завантажені в транспорт, ще раз огляньте квартиру і переконайтеся, що в ній нічого не забуто. Йдучи, щільно закрийте вікна, перекрийте крани, вимкніть електромережу.
-
Після розвантаження майна в новій квартирі проконтролюйте наявність всіх коробок і згортків, які були завантажені на колишньому місці проживання.
-
Подякуйте учасникам переїзду за допомогу і запросіть їх на новосілля.
-
Подальшу роботу сплануйте в такому порядку: спочатку розпакуйте, зберіть і розставте меблі й тільки потім приступайте до розпакування всіх інших речей.